Domácí

Vasil pomáhal v pořadu TV Nova Mise nový domov, teď musí odjet do války

Vasil pomáhal v pořadu TV Nova Mise nový domov, teď musí odjet do války
Vasil Zdroj: TV Nova

Z České republiky míří bojovat za svou zemi stovky Ukrajinců, jedním z nich je i člen štábu pořadu TV Nova Mise nový domov Vasil. Jeho rodina mezitím najde úkryt v České republice.

Ukrajina po invazi Ruska zažívá třetí den války. Ruští vojáci jsou od pátečního rána v Kyjevě, město se stále brání. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už ve čtvrtek vyhlásil celkovou mobilizaci a stovky Ukrajinců žijících v Česku dostaly povolávací rozkaz.

Do armády rukuje i člen štábu pořadu TV Nova Mise nový domov Vasil, který se rozhodl bránit svou vlast. "VASIL – člověk, který nás dokázal vždycky rozesmát, člověk, který, i když jsme všichni padali na ústa, měl spoustu energie, člověk, který teď stejně jako spousta kluků, kteří s námi pracovali, rukuje do armády, aby ochránil svou zemi, Ukrajinu," popsal Vasilovu situaci štáb pořadu.

VASIL...člověk, který nás dokázal vždycky rozesmát, člověk, který i když jsme všichni padali na ústa měl spoustu...

Posted by Mise nový domov on Friday, February 25, 2022

Související obsah

​Ukrajinská armáda v sobotu v noci pokračovala v boji o Kyjev. Ruské síly podle ukrajinské armády zaútočily na jednu z vojenských jednotek na Vítězné třídě v Kyjevě. "Útok byl odražen," uvedla armáda na svém facebooku.

Ukrajinské ministerstvo obrany v sobotu ráno informovalo, že přes 3 500 ruských vojáků během invaze zemřelo a dalších 200 je ve vězení. Resort obrany dále tvrdí, že Rusko přišlo o 14 letadel, 8 helikoptér, 536 obrněných vozidel, 15 děl a 102 tanků. Rusko tyto ztráty odmítá. Ruské ministerstvo obrany v ranních hodinách uvedlo, že zasáhlo celkem 821 objektů vojenské infrastruktury Ukrajiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz