Krimi

Za hromadnou nehodu může opilý řidič, uvedla policie. Zranila se těhotná žena

Za hromadnou nehodu může opilý řidič, uvedla policie. Zranila se těhotná žena
Hromadná nehoda v Plzeňském kraji Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Několik aut se srazilo v Plzeňském kraji v pondělí dopoledne. Pro těhotnou ženu, která se při nehodě zranila, vyrazila sanitka. Za nehodu může podle policie opilý řidič.

Hasiči, policisté i záchranáři vyrazili k hromadné nehodě v pondělí v 10:44 u Horní Lukavice na Plzeňsku. Srazilo se celkem šest aut, většinou osobních.

Podle policie se vše seběhlo tak, že nákladní vůz Ford Transit přijížděl zezadu ke koloně pomalu jedoucích aut. "Řidič nákladního automobilu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy aktuální dopravní situaci, nedodržel bezpečnou vzdálenost od vozidel a narazil do osobního automobilu Škoda Octavia, který stál v koloně jako poslední. V důsledku prvotního nárazu byla poškozena ještě další čtyři osobní vozidla," uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Související obsah

Zranila se 34letá žena. "Lehce zraněnou těhotnou ženu (ročník 1987) transportuje Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedl mluvčí záchranářů Vítězslav Sladký.

Za viníka nehody označila policie 51letého řidiče Fordu Transit. V dechu měl podle policie 0,94 promile. Ostatní řidiči měli výsledek testu bez alkoholu. Okolnosti nehody ale policisté nadále vyšetřují.

Podívejte se na snímky z místa nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz