Domácí

Žena našla v bankomatu 15 tisíc. Hned věděla, jak je použije

Žena našla v bankomatu 15 tisíc. Hned věděla, jak je použije
Zdroj: Thinkstockphotos

Policisté na Vyškovsku vyzývají občany, aby se více soustředili na bankovní transakce. V poslední době řešili tři případy zapomenutých peněz v bankomatu. Zatímco majitelé prvních dvou nalezených finančních obnosů se ještě nenašli, zapomnětlivec z minulé středy už se k penězům dostal. A pořádně se mu ulevilo. V bankomatu totiž nechal 15 tisíc.

Lidé z Vyškovska jsou možná zapomnětliví, ale zato poctiví. Policisté v poslední době řešili celkem tři případy, kdy lidé nechali své peníze v bankomatu. Vždy se naštěstí objevili vzorní nálezci, kteří bankovky odevzdali na policii.

Obzvlášť rád může být muž, který minulou středu zapomněl v bankomatu 15 tisíc korun. Svůj omyl si uvědomil během několika minut. Když se ale k bankomatu vrátil, peníze tam již nebyly. "Volal tedy na tísňovou linku policie a zkontaktoval i svoji banku," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Větší finanční obnos našla cizí žena. A hned věděla, jak s penězi naloží. Naštěstí pro muže rozhodla všechno vrátit. Na linku 158 zavolala jen malou chvilku poté, co tak učinil muž. "Peníze odevzdala vyškovským policistům. Šťastný majitel tedy mohl daleko klidněji pokračovat za pracovními povinnostmi a na cestě zpět si bankovky na vyškovské policii vyzvedl," dodala mluvčí.

Související obsah

​Najít majitele 15 tisíc korun šlo podstatně rychleji než v předchozích dvou případech, kteří policisté začali řešit. Další dva zapomnětlivé majitele vyšetřovatelé stále hledají. "16. února někdo nechal bankovky v hodnotě tisíc korun v bankomatu u obchodního domu Albert. Peněz si všimla zdejší pracovnice. O několik dní později, 19. února v ranních hodinách, našla čtyři tisíce korun rovněž poctivá nálezkyně v bankomatu na vyškovském náměstí. V obou případech lidé bankovky odevzdali na vyškovskou městskou policii, která nám peníze předala. Policisté oslovili příslušné banky a po majitelích bankovek pátrají," vysvětlila mluvčí.

Na závěr přidala i varování. "Pokud by si nálezce peníze ponechal, dopouští se protiprávního jednání. I přesto však nelze na poctivost ostatních spoléhat a měli bychom se, i když máme spoustu starostí, na bankovní transakce soustředit. Zejména si vždy zkontrolovat, jestli jsme si vzali jak platební kartu, tak všechny bankovky. Nezapomínat zakrývat PIN, hlídat si bezpečnostní zónu a PIN k platební kartě mít samozřejmě uložený nejlépe pouze v hlavě," zakončila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz