Domácí

Lidé pro Ukrajinu nakupují v lékárnách. Některé musí zboží dokupovat

Lidé pro Ukrajinu nakupují v lékárnách. Některé musí zboží dokupovat
Lékárna v Praze Zdroj: TV Nova

Kvůli situaci na Ukrajině se lidé vydali do lékáren. Nakupují tam pleny, sunary, náplasti či obinadla. Některé lékárny tak musí zboží dokupovat.

Válka na Ukrajině má dopad i na české lékárny. Do těch se lidé vydali na nákupy, shání nejčastěji náplasti a obinadla. Čtenářka TN.cz dokonce tvrdí, že se v Praze nyní nedají sehnat pleny ani sunary. To ale podle řetězců není pravda.

"Jak je to možné, že v lékárnách v Praze nejde sehnat sunar ani pleny? Chápu, že děti na Ukrajině je potřebují, ty české ale taky," zlobila se v telefonátu čtenářka TN.cz.

Související obsah

Vzhledem k tomu, že katastrofickou válku lékárny nečekaly, některé zboží nestihly dokoupit. Na pultech ale toto zboží stále je. "Nemáme problém, že bychom na pultech zboží vůbec neměli. Lidé ale nakupují ve velkém náplasti a obinadla, na což jsme nebyli připravení. S dodavateli ale už řešíme, jak toto zboží doplnit," řekla mluvčí lékáren Benu Veronika Lucká Loosová.

Obrovský zájem o tento důležitý sortiment zaznamenaly i lékárny Dr. Max. "V posledních asi pěti dnech došlo ke značnému posunu zájmu směrem vzhůru u obvazů a náplastí. Tady jsme na několikanásobcích obvyklých hodnot. U obinadel a některých obvazů na desetinásobku, u náplastí s polštářkem na trojnásobku, ale roste i ostatní sortiment v téhle kategorii. I s ohledem na to, že sami chystáme materiální pomoc pro Ukrajinu, snažíme se o zajištění mimořádných dodávek tohoto sortimentu," uvedl mluvčí lékáren Dr. Max Michal Petrov. "Nedostatek sortimentu ale neevidujeme," dodal.

Související obsah

Zvýšený zájem je i o analgetika. Situace je ale v zásadě stabilní. Někde prodávají zbylé zásoby, většinou ale pouze evidují zvýšený zájem nebo právě obdrželi nové zboží. Že je situace v pořádku potvrdil i reportér TN LIVE. Ten v terénu nezaznamenal, že by pražské lékárny trpěly nedostatkem plen či sunarů.

"Stále panuje zvýšená poptávka po jodových položkách," upozornil ale mluvčí lékáren Dr. Max Petrov. "U pěti nejprodávanějších preparátů je pořád zřetelný nárůst zájmu, poptávka je v posledních dnech o řád jinde, než byla například na začátku února. Prodeje sice včera mírně klesly, ale to bylo dáno zřejmě tím, že se přípravky v uplynulých dnech zkrátka vyprodaly," doplnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz