Domácí

Kriminalisté obvinili Dominika Feriho ze znásilnění. Jedna oběť má být nezletilá

Policie v pondělí zahájila trestní stíhání Dominika Feriho. Bývalý poslanec je obviněn ze znásilnění. Případ je ve fázi vyšetřování, na jehož konci státní zástupkyně rozhodne o tom, jestli na Feriho podá obžalobu. V případě odsouzení hrozí Ferimu až desetiletý trest.

V případu bývalého poslance Dominika Feriho zahájila policie trestní stíhání. Feri je obviněn z trestného činu znásilnění. Trestní řízení je zatím pouze ve fázi vyšetřování, po jehož ukončení rozhodne státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 o případné obžalobě bývalého poslance.

Státní zastupitelství v současnosti vzhledem k rané fázi vyšetřování poskytlo pouze základní informace. "Nelze blíže konkretizovat popis stíhaného skutku, dotčené osoby či úkony provedené v trestním řízení. O případné vině a trestu rozhoduje pouze soud. Je však předčasné činit závěry o tom, jakým způsobem bude přípravné řízení vyřízeno," uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah

Sám Feri posun ve vyšetřování považuje za možnost dokázat svou nevinu před případným soudem. "Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci," uvedl Feri na svém instagramu.

Ferimu v případě odsouzení hrozí vysoký trest, protože podle kriminalistů měla jedna z jeho obětí být nezletilá. "V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.  "V tomto případě mluvíme o dítěti jako o osobě, která dovršila sedmnáctý rok věku," dodal Daněk.

Související obsah

Kauza Dominika Feriho se táhne už od loňského května, kdy byl tehdejší poslanec poprvé nařčen ze sexuálního zneužití. Trestní řízení zahájili kriminalisté už začátkem června, trestnímu stíhání čelí ale až od pondělí 7. března. Nyní je kauza ve fázi vyšetřování, kdy státní zástupkyně rozhodne, zda bude bývalý politik obžalován.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz