Domácí

Policie ukončila vyšetřování tragédie v Explosii. Zemřel při ní člověk

Případ velkého požáru střelného prachu v pardubické Explosii, při kterém v roce 2019 zemřel jeden člověk a další tři se vážně zranili, byl odložen. Kriminální policie totiž nenašla viníka.

Explosia tvrdí, že zraněným zaměstnancům krátila výši odškodného a zároveň po nehodě zrevidovala všechna bezpečnostní nařízení a rozhodla se, že bude trvat na tom, aby je pracovníci skutečně dodržovali. Dá se tak předpokládat, že z hlediska postupu práce nebylo všechno v osudnou chvíli v pořádku.

Zároveň ale případ policie uzavřela a tvrdí, že na konkrétního viníka ukázat nelze. Případ proto odkládá a nepadlo ani žádné obvinění. Kriminalisté původně požár ze začátku listopadu 2019 vyšetřovali jako dva trestné činy, usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví. Vedení podniku tvrdí, že došlo k souhře nejrůznějších faktorů, ale konkrétní být nechce.

Související obsah

​Ve vteřině začaly hořet dvě tuny střelného prachu a teplota se vyšplhala až na 2 500 stupňů Celsia. Incident se stal v sušárně vznětlivého materiálu jen několik stovek metrů od hlavní silnice mezi Pardubicemi a Lázněmi Bohdaneč.

Při požáru se popálili čtyři lidé, jeden dělník utrpěl popáleniny na 90 procentech těla a zemřel druhý den po nehodě. Druhý ležel několik týdnů v umělém spánku a byl popálený na 70 procentech těla.

Související obsah

​Škodu na zařízení policie odhadla na osm milionů korun a podnik už sušičku nikdy neobnovil. Používá totiž druhou linku na sušení střelného prachu, kde funguje stejná technologie.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz