Domácí

Inspektoři uzavřeli Billu v Pardubicích. Našli tam mrtvého hlodavce i myší trus

Inspektoři uzavřeli Billu v Pardubicích. Našli tam mrtvého hlodavce i myší trus
Uzavřená provozovna Billa Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli prodejnu Billa v Pardubicích. Při kontrole tam našli myší trus na prodejní ploše. Ve skladu objevili také mrtvého hlodavce a rozkousaný obal od baleného pečiva.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla kontrolu v prodejně potravin Billa v ulici Na Spravedlnosti v Pardubicích. Inspektoři tam zjistili, že se po obchodě i po skladu proháněli hlodavci. 

"Ve skladových prostorech se nacházelo tělo uhynulého hlodavce a inspektoři SZPI zde zjistili rovněž přítomnost trusu drobných hlodavců či rozkousaný obal od baleného pečiva. Myší trus se nacházel rovněž na prodejní ploše, konkrétně v obslužném úseku prodeje nebalených potravin (masných a lahůdkářských výrobků)," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

Podle inspektorů tak nebyly v prodejně zajištěny základní hygienické podmínky pro uvádění potravin na trh. Inspekce proto obchod uzavřela. Znovu se prodejna otevřela ve čtvrtek ráno.

Redakce TN.cz kontaktovala také samotný obchodní řetězec. "Šlo o první případ na této prodejně, který byl ihned řešen. Přes noc byly odstraněny nedostatky a provedena celková revize prodejny," sdělila TN.cz mluvčí Billy Dana Bratánková.

 Inspektoři objevili přes tunu prošlého masa. Majiteli skladu hrozí pokuta (10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz