Zajímavosti

Facebook a Instagram mění kvůli válce pravidla. Povolí, co dřív bylo zakázáno

Facebook a Instagram mění kvůli válce pravidla. Povolí, co dřív bylo zakázáno
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Společnost Meta, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram, oznámila dočasnou změnu. Ve vybraných zemích uvolní pravidla, která zakazují, aby uživatelé na sociálních sítích vyzývali k násilí. Konkrétně například nebudou mazány příspěvky, v nichž uživatelé volají po zabití ruského prezidenta Vladimira Putina.

Změna, kterou společnost Meta oznámila ve čtvrtek večer, je pouze dočasná a platí jen pro vybrané země. Konkrétně pro Arménii, Ázerbájdžán, Gruzii, Ukrajinu, Rusko, Polsko, Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.

Moderátoři nebudou mazat nahlášené příspěvky, které vyzývají k zabití ruského prezidenta Vladimira Putina, běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a k boji s ruskými invazními silami, uvedl list Daily Mail s odkazem na interní e-mail, který Meta rozeslala svým zaměstnancům.

Výzvy k zabití prezidentů bude Meta mazat jen v případě, že v nich násilím bude vyhrožováno i dalším lidem. Co Meta trpět nebude, jsou případné výzvy k násilí vůči válečným zajatcům či plošně nenávist vůči lidem ruské národnosti.

Související obsah

​Oficiálně se Meta k novým pravidlům nevyjádřila. Uniklý e-mail také neupřesňuje, jak dlouho budou uvolněná pravidla platit.

Kdo si jich případně příliš "neužije", jsou uživatelé v Rusku. Země Facebook zablokovala už před týdnem, a to kvůli rozhodnutí Facebooku omezit dosah prokremelských médií na sociální síti.

Facebook přitom na začátku února vyhrožoval odchodem z Evropy, více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz