Domácí

Nejtragičtější týden na českých silnicích. Přibývá i srážek s cyklisty

Poslední dny patří k těm na silnicích nejtragičtějším od začátku roku. V České republice zemřelo během tohoto týdne při dopravních nehodách už sedm lidí.

Tragicky skončila čtvrteční nehoda v Netolicích na Prachaticku. Auto tam srazilo cyklistku. Na místě zasahoval také vrtulník. Starší žena ale utrpěla mnohočetná zranění a i přes veškerou resuscitační péči zemřela. Jak přesně se nehoda odehrála, teď policie zjišťuje.

Další cyklista zemřel nedaleko Českých Budějovic. Srazilo ho auto, které řídil 22letý mladík. Záchranáři sice zraněného seniora transportovali do nemocnice, jeho zranění ale byla natolik vážná, že po pár hodinách zemřel.

Související obsah

​Počet srážek aut s cyklisty byl tento týden poměrně vysoký. V některých případech hrál roli i alkohol. Tak jako při nehodě v pražských Řevnicích, kde řidička srazila cyklistu a ujela. Muže v bezvědomí a s těžkým úrazem hlavy transportoval vrtulník do nemocnice. Když policisté ženu zadrželi, nadýchala přes tři promile. Před tím ještě stačila nabourat několik aut.

Jen tento týden zemřelo na našich silnicích už sedm lidí. Policisté řešili i několik nehod, při kterých řidiči nezvládli řízení na namrzlé vozovce. I přes slunečné počasí přes den se ještě v ranních hodinách v některých úsecích může tvořit námraza.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz