Zahraničí

VIDEO: Utrpení obyvatel zničeného Charkova. Muž ukázal, jak se žije v krytu

Jedním z válkou nejhůře zasažených měst je východoukrajinský Charkov. Ruská armáda se na toto město zaměřila hned na začátku války. Prakticky ho srovnala se zemí, přesto tam v podzemí zůstaly desetitisíce lidí.

Realitu, se kterou se musí potýkat lidé v bombardovaném Charkově, ukázali dva místní muži. Na sociálních sítích sdíleli video, jak běžní obyvatelé města žijí již týden v protileteckých krytech.

"Žijeme tady už šest dní v kuse. Šest nejtěžších dní v našich životech, a to pod leteckými útoky, pod útoky teroristů, pod palbou," říká autor videa Jurij. Prozradil, že sám je ruské národnosti.

"Nerozumím tomu, proč ti chlapi a ta země nás napadla. Pro co, jak a proč," diví se. "Nikdo nás nemusel zachraňovat," vzkazuje Rusům.

"Lidé si s sebou vzali všechno, co mohli. Vzali si různé věci. Máme aspoň na co si sednout. Vzali jsme si lavičky z okolí a židle na sezení," popisuje Jurij.

Související obsah

​Lidé si podle něj vzali, co pobrali. V krytu je osvětlení, ale také velká zima, protože není vytápěný.

"Všichni musí vědět, jak je to těžké, tvrdé, jak to vypadá na Ukrajině, v Charkově konkrétně, a to všichni, nejenom Ukrajinci, ale i Rusové. Celý svět to musí vidět. Vlastně tohle není naše válka. My jsme ji nechtěli. My jsme nechtěli, aby někdo na někoho zaútočil," dodává Jurij.

TN.cz, vbo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz