Zahraničí

Americký novinář zemřel při útoku Rusů, další je zraněný, tvrdí Ukrajinci

Válka na Ukrajině si vyžádala další civilní oběť. Ruští vojáci podle ukrajinské policie zastřelili amerického novináře Brenta Renauda. Další z novinářů byl při útoku zraněn. Novináře měli Rusové napadnout ve městě Irpiň na okraji Kyjeva, kde probíhají tvrdé boje.

Ruští vojáci ve městě Irpiň údajně zastřelili jedenapadesátiletého dokumentaristu Brenta Renauda. Renaud byl zabit střelou do krku. Při útoku vojáků byl také zraněn Renaudův kolega, který je hospitalizován.

Podle šéfa kyjevské policie Andreje Nebitova ruští vojáci začali střílet na auto, v němž cestovala skupina zahraničních novinářů. Informaci o smrti Renauda potvrdil i ukrajinský parlament.

Související obsah

Brent Renaud byl kromě své novinářské práce známý také jako režisér. V minulosti se soustředil na dokumentování humanitárních krizí jako například zemětřesení na Haiti. Byl také válečným zpravodajem, který se účastnil konfliktů v Afghánistánu nebo války v Iráku. Za svou práci s bratrem Craigem byl nominován na cenu Emmy za vynikající střih.

K úmrtí Renauda se vyjádřil také americký deník New York Times, který s Reanudem v minulosti spolupracoval. "Jsme velmi zarmouceni zprávou o smrti Brenta Renauda. Brent byl talentovaný filmař, který během let významně přispěl do New York Times," uvedl tiskový mluvčí deníku. Zároveň také popřel prvotní dohady, že by na Ukrajinu Renaud odcestoval jako zaměstnanec deníku.

Jde již o druhého novináře, který kvůli válce na Ukrajině přišel o život. Během ruského útoku na televizní věž v Kyjevě zahynul ukrajinský novinář Yevhenij Sakun. Mezinárodní federace novinářů Sakunovu smrt označila za válečný zločin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz