Zahraničí

Ve věku 71 let zemřel slavný americký herec. Získal Oscara a hrál v Avengers

Ve věku 71 let zemřel slavný americký herec. Získal Oscara a hrál v Avengers
William Hurt Zdroj: Profimedia

Americký herec William Hurt v neděli zemřel. Držiteli Oscara za roli Luise Moliny ve filmu Polibek pavoučí ženy bylo 71 let. Zahrál si také například v Avengers či Neuvěřitelném Hulkovi.

"S velkým smutkem oznamuji, že rodina Hurtových truchlí kvůli úmrtí Williama Hurta, milovaného otce a oscarového herce," napsal v prohlášení hercův syn Will v neděli. "Zemřel pokojně, na přirozené příčiny a obklopen rodinou," dodal.

Už v květnu roku 2018 byla herci diagnostikovaná smrtelná rakovina prostaty. Ta se později rozšířila do kostí, uvedl portál Deadline.com. Hurt zemřel v neděli, přesně týden před 72. narozeninami.

Související obsah

Hurt se v mládí proslavil rolemi tichých intelektuálních chlapců. Ve filmu Polibek pavoučí ženy hrál homosexuála v jihoamerickém vězení Luise Molinu. Za tuto roli získal Oscara.

Nominovaný byl také za role ve filmech Bohem zapomenuté děti, Vysíláme zprávy a Dějiny násilí. V pozdější části kariéry hrál i ve snímcích Neuvěřitelný Hulk či Avengers. V roce 2000 hurt natáčel i v Česku. Vystupoval totiž ve sci-fi seriálu Duna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz