Domácí

Řidič kamionu, který předloni zabil tři silničáře, si odsedí 2,5 roku

Ústecký krajský soud definitivně uzavřel případ řidiče kamionu, který najel do skupiny silničářů a tři z nich zabil. Na vině byla nepozornost. Řidič hledal sluneční brýle. Obžalovaný přijal trest dva a půl roku vězení a stáhl své odvolání. Soud zároveň zamítl odvolání poškozených, kteří po řidiči chtěli milionové odškodné.

Byla to jedna z nejhorších nehod, při kterých zemřeli zaměstnanci údržby silnic. Předloni smetl skupinu čtyř mužů kamion plný kamení. Řidič Radek Vindyš se totiž podle soudu nevěnoval volantu a hledal sluneční brýle.

Proti původnímu rozsudku, kdy dostal dva a půl roku vězení a pětiletý zákaz řízení, se Vindyš odvolal. V pondělí u soudu ale odvolání překvapivě stáhl. "Je mi líto, co se stalo. Chtěl bych se tímto omluvit rodinám. Já mám taky svoji rodinu, zasáhlo mě to," řekl.

Související obsah

​"Musím se s tím nějak poprat, přijmout to, pak udělat nějakou čáru a jet dál," dodal obžalovaný řidič. Tři silničáře předloni na jaře zabil, čtvrtý skončil vážně zraněný a má trvalé následky. Soud rozhodoval jen o odvolání příbuzných a pozůstalých. Ti po řidiči požadovali milionové odškodné. Soudce ale jejich odvolání zamítl.

"V trestním řízení nebylo možné o jejich nároku na nemajetkovou újmu rozhodnout, dostali odškodnění od pojišťovny. Za škodu odpovídá zaměstnavatel obžalovaného," upřesnil soudce Edvin Svoboda.

Pokud by tedy rodiny pozůstalých a poškozených požadovaly odškodné, musely by žalovat firmu, pro kterou řidič pracoval.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz