Experti na cestách

Češi mají enormní zájem o dovolené. Experti radí, jak o ně kvůli válce nepřijít

Jak konflikt na Ukrajině ovlivní chuť Čechů cestovat do zahraničí, když cestovní kanceláře letos zaznamenaly enormní zájem o zájezdy? V pořadu Experti na cestách o tom mluvili šéf Asociace cestovních kanceláří ČR Michal Veber a ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

"Covid skončil, všichni jsme očkování a vyrážíme do ciziny. Zájem je enormní a cestovní kanceláře začínají hlásit, že se blíží číslům z roku 2019, protože Češi se opravdu těší na svoji dovolenou," říká výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří (ACK) Michal Veber.

Po začátku války na Ukrajině poptávka na chvíli opadla. "Ale velmi brzy se vrátil neustálý růst, který začal od minulé sezóny. Myslím, že i přes události, které jsou politováníhodné, vidíme, že čísla rostou a jsou poměrně stabilní," podotýká Ondřej Rušikvas, provozní ředitel CK Blue Style.

Související obsah

​Na český trh bude působit i odliv ruských turistů. "Ti mají své oblíbené destinace, kam se v současné době nepodívají. Takže v destinacích, kam jezdili často, bude muset dojít ke změnám. Hoteliéři asi budou schopní během sezóny měnit svou nabídku a oslovit jiné země," doufá šéf ACK.

Rušikvas věří, že se ceny budou pohybovat v podobné výši jako v minulém roce. "Ceny držíme, ale ta situace je dynamická a mohou nastat jiné komplikace. V tuto chvíli máme mechanismus na to, jak situaci zvládnout. Příplatek za paliva by zákazník mohl pocítit maximálně v řádu stokorun," doplňuje Rušikvas.

Související obsah

Veber by lidem, kteří se chystají letos na dovolenou, nedoporučoval čekat, jestli se některé destinace, kam ruští a ukrajinští turisté jezdili ve velkém, zlevní. "Vybíral bych už teď. Dovolená se pomalu blíží, nabídka se zmenšuje a zájem je enormní. Z hlediska ruského turismu budou vylidněné země jako Turecko, Egypt či Tunisko," uzavírá Veber. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz