Zahraničí

Manželé si koupili starou sochu na zahradu. Zjistili, že mají poklad za miliony

Manželé si koupili starou sochu na zahradu. Zjistili, že mají poklad za miliony
Socha, kterou si pár koupil na zahradu Zdroj: profimedia.cz

Manželský pár před dvaceti lety koupil na svou zahradu špinavou sochu a myslel si, že skrývá více, než je na první pohled vidět. Měli pravdu, socha je historické dílo v hodnotě milionů liber.

Ušmudlanou sochu před 20 lety koupili za 5 170 liber (přes 150 tisíc korun). Už v té době manželé cítili, že socha má mnohem víc do sebe, než se zdá. Ukázalo se, že se jedná o 200 let starou sochu od sochaře Antonia Canovy.

V roce 1819 koupil Ležící Magdalénu tehdejší britský premiér Robert Jenkinson za 1 200 guinejí (dnes přes tři miliony korun). Jeho rodina sochu prodala 20 let po jeho smrti. Nejprve byla v majestátním sídle, které ale zachvátil ničivý požár. Po něm skončila v zahradě domu výstřední podnikatelky, uvádí Daily Mail.

Související obsah

​Kolovali zvěsti, že by se mohlo jednat o dílo slavného sochaře Canovy. Manželé se tedy rozhodli, že nechají sochu prověřit u odborníka. Celý proces je stál tisíce liber, ale vyplatil se! Opravdu se jednalo o legendární sochu Ležící Magdaléna. Její aktuální cena? Osm milionů liber (přes 236 milionů liber).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz