Zahraničí

Takto je neznáte! William a Kate se vlnili v rytmu bubnů

Po příjezdu do vesnice Hopkins ve středoamerickém Belize přivítali zdejší obyvatelé následníka britského trůnu a jeho ženu Kate na uvítacím festivalu. Při tanečním vystoupení dětí z místní školy se princ Wiliam přidal do hloučku a k tanci brzy strhnul i vévodkyni.

Cestování po celém světě je jednou z běžných pracovních povinností členů britské královské rodiny. Princ Wiliam a jeho žena vévodkyně Kate jsou nyní na návštěvě v Belize v rámci týdenní cesty po státech v Karibiku.

Zemi ve střední Americe navštívili v rámci turné k oslavě jubilea královny Alžběty II. Ta letos slaví sedmdesát let od usednutí na britský trůn. V rámci tohoto turné navštíví princ a vévodkyně ještě Jamajku a Bahamy.

Související obsah

Na mezinárodním letišti Phillipa SW Goldsona přivítala po příletu Williama a Kate čestná garda i premiér Belize Johnny Briceno. "Jsme velmi rádi, že jste tady," řekl podle portálu BBC News vévodskému páru premiér Briceno.

V Belize navštívili i pobřežní vesnici Hopkins. Místní obyvatelé přivítali královský pár tradičním tancem a hudbou. Oba manželé se k radosti všech přítomných do tance zapojili. Zahajovací festival tak ovládlo veselí a dobrá nálada. Video pořídila královská reportérka Rhiannon Millsová, která cestuje spolu s párem.

Související obsah

Kromě tance se ale také Kate a William věnovali ekologickým problémům. Belize se totiž dlouhodobě snaží zachraňovat své korálové útesy. Královskému páru představila karibská země konkrétní kroky, kterými přispívají k udržování útesů.

Belize ale není jedinou zemí, kterou William a Kate navštíví. V rámci cesty po Karibiku se do konce týdne zastaví také na Jamajce a na Bahamách. Na Jamajce se budou věnovat místnímu hudebnímu a sportovnímu dědictví. Všechny tyto země spojuje fakt, že jsou bývalými britskými koloniemi.  

Na fotografie páru z návštěvy Belize se můžete podívat zde:

niká, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz