Zahraničí

Panika a kaluže krve. Rusové mají střílet do demonstrantů v dobytém Chersonu

Ruští vojáci podle ukrajinských úřadů a médií začali pálit do demonstrantů v dobytém městě Cherson. Okupanti měli použít střelné zbraně i omračující granáty, aby se pokusili protestující dav rozehnat. Na místě je několik zraněných.

Na internetu kolují videa z ukrajinského města Cherson, kde měli ruští vojáci použít zbraně, aby rozehnali demonstraci Ukrajinců proti okupaci. Tamní média uvádějí, že obyvatelé Chersonu pokojně protestovali na náměstí Svobody, když do nich ruští vojáci začali pálit. Podle očitých svědků použila ruská armáda také omračující granáty a slzný plyn.

Záběry z místa ukazují, jak se lidé nejprve trousí po náměstí, vzápětí se ale začne ozývat palba, výbuchy a křik lidí. Některá další videa zachycují kromě prchajících demonstrantů také kaluže krve nebo pokusy o záchranu života. 

Související obsah

​"Dnes bylo ze strany okupantů použito násilí proti demonstrantům v Chersonu. Máme tu raněné," oznámil na sociálních sítích zástupce šéfa regionální rady Jurij Sobolevskij. Kolik civilistů potřebovalo péči lékařů a jestli někdo přišel o život, ale neupřesnil. Sdělil pouze, že jednoho ze zraněných, kterého ruští okupanti údajně nedokázali zadržet, odvezla sanitka do nemocnice. "Doufáme, že to přežije. My se ale každopádně nevzdáme," dodal.

​Ukrajinci proti obsazení města ruskými vojsky protestovali na stejném místě už v neděli. Na vojáky volali "Jděte domů" a ruské armádní vozy s písmenem Z, které se stalo symbolem ruské okupace, přinutili vycouvat z náměstí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz