Zahraničí

Tornádo zničilo část New Orleans. Nejméně jeden mrtvý a několik zraněných

Ohromnou spoušť za sebou zanechalo tornádo, které se v úterý večer prohnalo částí New Orleans v americké Louisianě. Tuto oblast už v minulosti poničil hurikán Katrina.

Zničené domy, auta obrácená na střechu, takový obrázek nyní mají obyvatelé New Orleans přímo před očima. Město totiž zasáhlo tornádo. "Bez proudu je asi 13 tisíc domácností," uvedl agentura AP news. Nejvíce škod zaznamenala farnost svatého Bernarda, kde hlásí zatím jednu oběť a mnoho zraněných. Jak přesně osoba zemřela, zatím není známo.

"Ve farnosti svatého Bernarda, která sousedí s New Orleans zemřela jedna osoba," řekl pro New York Times prezident farnosti Guy McInnis.

Podle meteorologické služby začalo tornádo pravděpodobně na předměstí New Orleans a poté se přes řeku Mississippi dostalo až do středu města. Na místě stále zasahují záchranáři. Hledají zejména lidi zasypané v troskách domů a další, kteří potřebují jejich pomoc.

Související obsah

"Tornádo bylo způsobenou bouřkovou frontou, která v úterý způsobila silný déšť ve státech Louisiana, Mississippi a Alabama," píše BBC news.

Silně zasažené je také předměstí Arabi. Svědkové popisují, že ve vzduchu je cítit silný zápach zemního plynu, který zřejmě odněkud uniká. Na elektrických drátech visí kousky trosek.

"Bylo to stále hlasitější a hlasitější," popsala pro AP news obyvatelka předměstí, která po zklidnění situace vyšla na ulici, aby se podívala, jaké škody tornádo napáchalo. "Dům našeho souseda je teď uprostřed ulice," dodala.

niká. TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz