Domácí

Pozor, včely už útočí. Muž z Jablonecka skončil v nemocnici

Pozor, včely už útočí. Muž z Jablonecka skončil v nemocnici
Ilustrační snímek

Liberecký kraj hlásí první letošní případ bodnutí včelou, po kterém měl člověk vážné následky. Muže postihla alergická reakce a byl převezen do nemocnice. Záchranáři alergiky varovali na svém facebooku.

V pátek odpoledne liberečtí záchranáři vyjížděli na Jablonecko k muži, kterého bodla včela. Vzápětí ho však postihla alergická reakce, a tak si zavolal pomoc. 

"Muž po bodnutí okamžitě otekl. Zavolal na 155 a po konzultaci s operátorem užil adrenalin. Po příjezdu sanitky byl zajištěn a transportován do nemocnice," sdělil mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Související obsah

Adrenalin se používá, když je u pacienta potřeba řešit akutní těžkou alergickou reakci. Například po bodnutí včelou. Po podání léků byl muž k dalšímu ošetření převezen do nemocnice.

Jedná se tak o první letošní takto závažný případ bodnutí včelou. Liberečtí záchranáři na svém facebooku zveřejnili příspěvek, kde alergiky varují a popisují, jak se mají v podobné situaci zachovat. "Alergici, pozor! Nezapomeňte mít při ruce vše potřebné, například lékařem předepsané předplněné pero s léčivou látkou epinefrin," varují v příspěvku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz