Zahraničí

Miliardář Abramovič byl možná otráven. Po mírovém jednání přišel na čas o zrak

Miliardář Abramovič byl možná otráven. Po mírovém jednání přišel na čas o zrak
Majitel Chelsea Roman Abramovič Zdroj: Profimedia

Ruský miliardář Roman Abramovič byl pravděpodobně otráven. Po diplomatické schůzi 3. března v Kyjevě někteří účastníci vykazovali známky otravy. Abramovič se účastnil mírových jednání, kde se pokoušel dohodnout mír mezi Ukrajinou a Ruskem.

Oligarcha a bývalý majitel anglického fotbalového klubu Chelsea FC, o který přišel kvůli sankcím, byl pravděpodobně otráven. Po mírovém setkání mezi Rusy a Ukrajinci museli být tři účastníci schůzky hospitalizováni. Kromě Abramoviče skončil v nemocnici také ukrajinský poslanec Rustem Umerov, uvádí Daily Mail.

Osudná schůzka se konala 3. března a trvala dlouho do noci. Nikdo ze zúčastněných však nepřišel k vážnějším problémům a po lékařském zásahu se jejich zdravotní stav měl opět zlepšit. Abramovič se od té doby alespoň částečně zotavil a ukázal se na veřejnosti.

Související obsah

Hlavními příznaky otravy měly být podrážděné oči i kůže na obličeji, která se měla odlupovat. Abramovič také na několik hodin přišel o zrak. Podle portálu Bellingcat se jedná o typické příznaky otravy chemickými prostředky.

Pravděpodobně ale nešlo o nechvalně proslulý novičok, který byl použit při vraždě agenta Sergeje Skripala v roce 2018 v Británii. Novičok zachvacuje především svalstvo a nervovou soustavu. To však nesouhlasí s příznaky, které vykazoval Abramovič a dva ukrajinští jednatelé.

Podle portálu Wall Street Journal Abramovič z domnělé otravy podezřívá Rusko, které se mělo pokusit jednání sabotovat. Abramovič je totiž otevřeným odpůrcem války a od samého počátku konfliktu se snaží vyjednat mír. Ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi osobně předal dopis od Volodymyra Zelenského s podmínkami ukončení války.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz