Krimi

Tragédie na koupališti. Za smrt chlapce (6) může podle policie vedoucí

Tragédie na koupališti. Za smrt chlapce (6) může podle policie vedoucí
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Po téměř dvou letech ukončila policie prověřování úmrtí šestiletého chlapce. Ten zemřel v nemocnici poté, co se topil na koupališti na Liberecku. Policisté obvinili jednoho člověka.

Šestiletý chlapec zemřel v nemocnici 7. července 2020 poté, co se den předtím topil na koupališti v Českém Dubu. Tragédií se začala zabývat policie.

Ta nyní oznámila, že prověřování okolností ukončila. "Na základě analýzy rozsáhlých zadokumentovaných podkladů k případu, které obsahují i odborné znalecké posudky, dospěla vyšetřovatelka k závěru, že je za chlapcovu smrt odpovědný jeden z vedoucích pracovníků tábora, a počátkem tohoto měsíce ho obvinila z přečinu usmrcení z nedbalosti. Dnes ho poprvé vyslechla jako obviněného," uvedla v pondělí policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na koupaliště šel hoch spolu s dalšími asi 60 dětmi, které se účastnily stejného letního tábora. Mezi vedoucími, kteří děti přivedli, byl i obviněný muž.

Související obsah

​Tento vedoucí podle policie vůbec neprověřil u dětí, jestli a jak dobře umí plavat, a nezajistil ani dostatečný dozor, když byly ve vodě. Podle pracovní smlouvy ani neměl s dětmi podnikat aktivity mimo tábořiště.

"Jinými slovy s dětmi na koupališti vůbec neměl být. A protože se obviněný neřídil stanovenými zásadami bezpečnosti a hrubě je porušil, došlo k tomu, že se chlapec, na kterého nikdo nedával dostatečný pozor, topil. Jeho bezvládné tělo vynesly z vody nezletilé účastnice tábora, které na hocha v bezvědomí zareagovaly dříve než lidé, které měli děti hlídat," doplnila Baláková. Vedoucímu hrozí jeden rok až šest let za mřížemi.

Podívejte se na reportáž TV Nova k úmrtí chlapce v Českém Dubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz