Domácí

V Česku řádily požáry. Rodiny ztratily domov, jeden člověk přišel o život

Požár nedávno dostavěného rodinného domu na Pardubicku připravil ve středu ráno o střechu nad hlavou dvě rodiny. Oheň ničil i na Lounsku, kde hasiči v hořícím domě našli tělo bez známek života.

O bydlení přišly ve středu brzy ráno dvě rodiny v Lánech na Důlku na Pardubicku. Dům, kde společně bydlely, dostavěly teprve loni, nejspíš se s ním ale budou muset rozloučit. Celá budova půjde zřejmě k zemi.

Plameny se šířily z pergoly a do podbití střechy se dostaly po přístřešku z plastu. Za pár minut už kouř stoupal ze střechy i na druhé straně domu.

Majitelé si zachránili jen pár věcí, na poslední chvíli vytáhli ještě dvě jízdní kola. Škoda je prozatím vypočítána na 10 milionů korun, ale je možné, že se bude ještě zvyšovat. Vyšetřovatel pracuje se dvěma verzemi vzniku požáru. Jednou mohla být podle jeho informací závada na elektrickém vedení, tou druhou špatně uhašený nedopalek od cigarety. 

Související obsah

Tragický konec měl požár, který v noci na středu likvidovali hasiči na Lounsku. "Pět jednotek hasičů zasahovalo v obci Mradice u Postoloprt. V domě byla nalezena osoba bez známek života," informovali hasiči Ústeckého kraje na svých webových stránkách.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz