Napřímo

Hlubuček v Napřímo: Architekt Hlaváček bude lídrem pražské kandidátky STAN

Lídrem kandidátky Starostů a nezávislých v Praze bude v nadcházejících komunálních volbách architekt Petr Hlaváček. V pořadu Napřímo to exkluzivně potvrdil náměstek primátora hlavního města Petr Hlubuček. V pořadu na TN LIVE promluvil i o aktuální situaci týkající se uprchlíků v Praze a o plánu, jak se zbavit závislosti na ruském plynu.

"Jako krajský výbor jsme se minulý týden usnesli, že Petr Hlaváček bude lídrem Starostů a nezávislých v Praze v příštích komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy," řekl v pořadu Napřímo Hlubuček. Hlaváček přitom reprezentuje na magistrátu stranu TOP 09, za kterou byl v roce 2018 zvolen jako nestraník v koalici se STAN.

"S Petrem Hlaváčkem máme společné plány, jak v Praze uspět v příštích komunálních volbách a jak pomoct Pražanům v městských částech, kde se jim možná nežije tak dobře jako jinde," nastínil Hlubuček, o kterém se také mluvilo jako o potenciálním lídrovi kandidátky.

Související obsah

"Chceme opětovně sedět na radnici v koalici. Předpokládám, že ve volbách budeme mít minimálně dvojciferné číslo, průzkumy hovoří o 15–18 procentech. Komplikovaná by byla spolupráce s ANO," doplnil Hlubuček.

Hlubuček zároveň popsal, jak se Praha plánuje zbavit závislosti na ruském plynu. "Praha začala pracovat na nezávislosti na fosilních palivech, což je třeba plyn, už před ukrajinskou krizí. Zpočátku nás k tomu vedly ekologické a finanční důvody, nyní je to strategie, abychom se zbavili závislosti," podotkl Hlubuček.

Související obsah

​Poodhalil, že se připravují projekty jako energocentrum, s jehož pomocí bude možné pokrýt asi třetinu bytů, které jsou vytápěny dálkovým topením. "V plánu je i výstavba bioplynové stanice. Chceme, aby v černých popelnicích nekončily biověci, jako například zbytky jídla, slupky od brambor. Bioplyn z toho budeme moci využívat třeba pro pohon autobusů," vysvětlil. 

"Do roku 2030 by také na pražských střechách mělo být až 20 tisíc fotovoltaických panelů. "Primárně tedy na školách a bytových domech, které patří hlavnímu městu," doplnil náměstek primátora hlavního města Prahy.

V rozhovoru s moderátorkou Bárou Divišovou mluvil i o současné situaci s uprchlíky v Praze. "Namístě je solidarita, ale také odpovědnost, abychom byli schopní je začlenit do společnosti, aby to nemělo vliv na kvalitu života našich občanů. Snažíme se jim pomoct, jak se dá, aniž by to mělo zásadní vliv na české občany," uzavřel Hlubuček.

Tématu jsme se věnovali i v Televizních novinách. Podívejte se na sestřih:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz