Domácí

Pozor! Kvůli Velikonocům se změní termíny vyplácení důchodů. PŘEHLED

Pozor! Kvůli Velikonocům se změní termíny vyplácení důchodů. PŘEHLED
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Blížící se velikonoční svátky se dotknou vyplácení všech druhů důchodů. S předstihem Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplatí peníze ve dvou případech. U výplatního termínu, který připadá na Velikonoční pondělí, pak lidé dostanou důchod o den později.

Letošní velikonoční svátky mírně posunou termíny výplat starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů. První státní svátek připadá na 15. dubna, druhý pak na 18. dubna.

Důchody, které mají stanovený výplatní termín na čtvrtek 14. dubna, budou vyplaceny s předstihem, a to 13. dubna. V případě, kdy termín vychází na sobotu 16. dubna, dostanou lidé peníze také dříve, a to 14. dubna.

Související obsah

Problém mohou mít ti, kterým má být vyplacen důchod na Velikonoční pondělí 18. dubna. Dostanou ho totiž o den později, tedy 19. dubna. 

Podobná situace nastane také v červenci, kdy kvůli státnímu svátku lidé dostanou důchod o den později. Místo 6. července7. července.

Termíny důchodů:

Důchody vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty. "Vyplácí se vždy dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje výplaty důchodů také do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem, kam se penze vyplácí 15. den v měsíci," uvedla správa.

Víte, kdy máte nárok na odchod do důchodu? Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz