Krimi

Útok mačetou na české škole! Mrtvý učitel, pachatele se podařilo zadržet

Útočník napadl ve čtvrtek mačetou učitele odborného učiliště v pražské Michli. Muž, kterému mělo být kolem 60 let, na místě zemřel. Podezřelého se policistům podařilo zadržet. Ředitel školy TN.cz potvrdil, že šlo o studenta. Podle ministra školství Petra Gazdíka mohl být za tragickou událostí spor, protože učeň se ve středu potýkal se studijním neúspěchem.

Útok se odehrál ve čtvrtek před polednem na Středním odborném učilišti Ohradní v pražské Michli. "Neznámý pachatel zaútočil mačetou na jednoho z učitelů," informovali policisté na twitteru. Podle informací TV Nova se to stalo v kabinetě o přestávce.

Ředitel školy Karel Dvořák TN.cz potvrdil, že útočníkem měl být student. "Nemohu ale podávat žádné další bližší informace," dodal. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) mohl být za útokem spor. "Patrně měl student s panem učitelem konflikt ohledně prospěchu nebo zkoušení. Ten podle všech indicií řešil útokem," řekl Gazdík s tím, že učeň se patrně potýkal ve středu se studijním neúspěchem.

Související obsah

Napadený učitel nepřežil. "Vyjížděli jsme k napadení. Záchranáři o jeho život bojovali dlouhé minuty. Zranění však byla velmi vážná," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Pachatel utekl. "Usilovně po něm pátrá několik stovek policistů. Do pátrání je nasazený i vrtulník," doplnili krátce po činu policisté s tím, že útočná zbraň zůstala na místě tragické události. Podezřelého se kriminalistům z prvního oddělení zhruba po hodině podařilo vypátrat a zadržet v okolí Zbraslavi. Ještě dlouho po zadržení prohledávali terén policisté i s vrtulníkem a zajišťovali stopy.

"Podezřelému je 19 let. V době spáchání činu nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," sdělil Rybanský.

Místo, kde se útok odehrál:

Podle jednoho ze žáků měl podezřelý seknout učitele mačetou do hlavy. "Přišli kluci z patra pod námi s tím, že učitele sekli do hlavy mačetou. Učitelé všude běhali a volali sanitky. Přijeli policisté a my jsme se měli zamknout ve třídě. Potom jsme šli dolů, kde přistavili autobusy a dostali jsme deky. Byli jsme všichni pohromadě. Útočníka jsem neznal, ale utekl prý oknem," popsal jeden ze studentů.

Policisté ze školy po útoku evakuovali 150 žáků. "Poté, co pachatel utekl a na místo se dostali policisté, evakuovali jsme 150 žáků. Ti byli umístěni do bezpečné vzdálenosti od školy. Následně se vrátili do školy pro věci. Vyučování by už probíhat nemělo," doplnil policejní mluvčí Jan Rybanský.

"Před školou jsou policejní auta, záchranky a létá kolem vrtulník. My zatím žádné zprávy nemáme. Jen studenti, kteří mají na učilišti kamarády, tvrdí, že tam někdo zemřel," popsala situaci v ulici Jana Třeštíková, zástupkyně ředitele z Gymnázia Elišky Krásnohorské, které sousedí s odborným učilištěm.

K události se na twitteru vyjádřil také ministr školství Petr Gazdík (STAN). "Zprávou o násilné smrti jednoho z učitelů pražské střední školy jsem upřímně zdrcen. Doufám, že policie tento odporný čin co nejdříve vyšetří a viník bude náležitě potrestán. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině pana učitele a stejně tak podporu jeho kolegům a žákům," napsal.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz