Zahraničí

Pokud nás napadnou, zaútočíme jadernými zbraněmi, vyhrožuje KLDR

Pokud nás napadnou, zaútočíme jadernými zbraněmi, vyhrožuje KLDR
Sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong | Zdroj: Profimedia

Severní Korea nebude mít jinou možnost než použít jaderné zbraně, pokud na ni Jižní Korea zaútočí jako první. Prohlásila to Kim Jo-čong, mladší sestra a pravá ruka diktátora Kim Čong-una. Komunistická země je podle ní proti válce, změnit to však může potenciální napadení.

Severokorejská diktatura výhrůžkami nukleárním útokem reaguje na výroky jihokorejského ministra obrany Suh Wooka. Ten prohlásil, že Soul má mnohem vyspělejší rakety, které "zvládnou rychle a velmi přesně zničit jakýkoliv cíl v Severní Koreji".

Kim Jo-čong jeho vyjádření pokládá za velkou chybu, píše portál NDTV"V případě, že se Jižní Korea rozhodne nás vojensky napadnout, naše jaderné síly budou muset nevyhnutelně vykonat svou povinnost," prohlásila.

Související obsah

KLDR je podle ní proti válce, útočit prý hodlá jen v sebeobraně. Kdyby Jižní Korea podnikla "nebezpečnou vojenskou akci", Pchjongjang by nukleární zbraně namířil na její metropoli.

Jak upozornil list Politico, komunistický režim se hrozbami může snažit vyvinout tlak na amerického prezidenta Joea Bidena, aby obnovil jednání o zmírnění sankcí. Ty zemi doslova drtí, údajně je na pokraji hladomoru.

KLDR uspořádala obří vojenskou přehlídku (09/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz