Zahraničí

Trosky a nevybuchlá munice. Reportér TV Nova navštívil město, kde celá válka začala

Letiště ve městě Hostomel severozápadně od Kyjeva jen před několika dny opustily ruské jednotky. Jde o jedno z míst, kde se bojovalo nejzuřivěji. Zůstaly tam desítky zničených armádních strojů. Mezi nimi i chlouba Ukrajiny, kterou je největší nákladní letadlo na světě Antonov An-225 Mrija.

První záběry z míst, kde se začalo válčit. Reportér TV Nova Jiří Jabůrek se svým štábem vydali do ukrajinského města Hostomel. Klíčové město se nachází asi kilometr na sever od, dnes už velmi známého, města Buča.

Hostomel je o něco více zničený než Buča. Štáb se také vydal na hostomelské letiště a kasárny, ty jsou úplně zdevastované. Právě tam celá válka na Ukrajině začala. Ruská armáda totiž měla v úmyslu letiště obsadit, aby na Ukrajinu mohla letadly dostat co nejvíce vojáků a techniky pro další postup.

Související obsah

Na místě je velké množství zničené techniky a nevybuchlé munice. Úterý je vůbec prvním dnem, kdy se na znovu dobytých místech ukrajinskou armádou mohlo natáčet.

Na zničeném letišti nechybí ani trosky kdysi největšího dopravního letadla na světě, ukrajinského Antonolu, který byl zničen na začátku války. V osvobozených městech se zatím pomalu probouzí život.

luk,TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz