Zahraničí

U budovy Kapitolu útočilo zvíře. Zastavila ho až speciální jednotka

Šest lidí, včetně politiků a novinářů, měl ve Washingtonu zranit útočník u budovy Kapitolu, kde sídlí američtí zákonodárci. Zastavit se ho podařilo až speciální jednotce. Kdo za násilným činem stojí, vás možná překvapí.

Čtyřnohý zrzavý útočník vyvolal v hlavním městě Spojených států pořádný poprask. Při svých toulkách u budovy Kapitolu nemilosrdně pokousal několik lidí.

"Cítil jsem, jak se ke mně něco zezadu plíží. Myslel jsem si, že to bude třeba malý pes, ale když jsem se otočil, tak jsem se opravdu lekl. Měl jsem s sebou deštník a říkal jsem si, že toho psa odeženu. Jenže pak vidím, že to není pes, ale liška!" vypověděl kongresman Ami Bera.

Nepříjemné setkání demokratického kongresmana s liškou trvalo podle jeho slov asi patnáct vteřin. Bera naštěstí vyvázl bez větších zranění, ale přesto se raději nechal naočkovat proti vzteklině. Liška si podobně počíhala na asi půl tuctu lidí, které podle policie pokousala a poškrábala.

Související obsah

​Podle ochránců zvířat si liška hledala v okolí Kapitolu vhodné místo, kde by si vyhrabala noru a mohla se usadit. Svědci incidentu mluví jen o jednom zvířeti. Podle úřadů ale není vyloučené, že má malý útočník v okolí Kapitolu další čtyřnohé kamarády. Lidé by se proto měli mít na pozoru.

"Spousta lidí se ptala, jestli je tohle jediná liška, která tu je. My doufáme, že ano. Ale v okolí je několik pastí, takže kdyby se tu objevily další lišky, tak si s tím nějak poradíme," řekl veřejnosti mluvčí policie Tim Barber. Lišku teď po odchytu čeká přesun na vhodnější místo, kde jí lidé nebudou překážet.

ada, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz