Domácí

Zemřel herec a bavič Josef Alois Náhlovský. Bylo mu 72 let

Ve věku 72 let zemřel populární český komik a herec Josef Alois Náhlovský. Zprávu potvrdila jeho rodina, podle které bavič zemřel po krátké vážné nemoci. Diváci jej mohou znát především z televizních pořadů, kde vystupoval v humorných scénkách po boku například Josefa Mladého. Objevil se i v několika filmech.

Josef Alois Náhlovský, který po tři desetiletí bavil české diváky, zemřel ve čtvrtek v umělém spánku v nemocnici, kde v posledních dnech bojoval o život s vážnou nemocí. Jako první o úmrtí populárního baviče informoval deník Sedmička, zprávu poté potvrdila Náhlovského rodina i přítel a kolega Karel Šíp.

"Dovolujeme si Vás za nejbližší rodinu informovat, že pan Josef Alois Náhlovský zemřel po krátké těžké nemoci. O možnostech, jak se s Pepou budete moci rozloučit, Vás budeme informovat. Děkujeme, že mu dnes věnujete tichou vzpomínku," napsala na facebookovém profilu Náhlovského Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka pomáhá.

Právě tuto organizaci Náhlovský pomáhal zakládat a byl jejím ambasadorem. "Po celá léta stál při nás, podporoval naše aktivity a především rozdával úsměvy kolem nás. Nechyběl u našich benefic a charitativních projektů a společně s námi pomáhal všem, kteří to potřebují," vzdala komikovi hold Záhorská.

"Svět bude zas o něco smutnější. Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět," napsal na facebooku Karel Šíp, který s Náhlovským často vystupoval v zábavních pořadech. 

Rodák z Krušných hor byl původním povoláním učitel českého jazyka, který vystudoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Jeho kariéra se ale nakonec stočila jiným směrem, na jevišti se cítil jako ryba ve vodě. Diváci ho mohli po mnoho let vídat například v silvestrovských pořadech, jako je Mejdan roku z Václaváku nebo Silvestr.

Související obsah

​Byl ale hostem i v mnoha dalších zábavních pořadech a talk-show, například Nikdo není dokonalý, Kufr, Banánové rybičky, Bolkoviny, Všechnopárty, Zlatá mříž, DO-RE-MI, Horoskopičiny nebo Sejdeme se na Cibulce. V řadě z nich účinkoval právě po boku Karla Šípa nebo baviče Josefa Mladého, který zemřel před třemi lety. Náhlovský byl tehdy na jeho pohřbu, kde neskrýval hluboký zármutek.

Josefa Aloise Náhlovského mohou diváci znát i z filmů. Jeho pravděpodobně nejznámější rolí je traktorista ve snímku Jak se krotí krokodýli. Objevil se také v seriálu Rodinka nebo Nadměrné maličkosti.

Náhlovský byl hrdý na svůj původ. Napsal humoristickou knihu pod názvem Krušnohorská kronika, kde stvořil fiktivní národ starých Krušnohorců. Sám sebe také označoval jako posledního žijícího Krušnohorce.

Josef Alois Náhlovský často vystupoval v pořadu Zlatá Mříž:

​Takto na něj vzpomínali jeho bývalí kolegové:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz