Domácí

Řidič v pražských Hlubočepech převrátil auto na střechu. Nadýchal 1,5 promile

Policie, záchranáři i hasiči ve čtvrtek večer vyjížděli k vážné nehodě v Praze 5. Řidič pravděpodobně nezvládl řízení, vyjel ze silnice a převrátil auto na střechu. Dechová zkouška ukázala, že byl pod vlivem alkoholu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na jinak velmi klidné silnici v ulici Křížová v pražských Hlubočepech. Řidič pravděpodobně nezvládl průjezd zatáčkou a se svým mercedesem skončil na střeše.

Na místo ihned vyrazily všechny složky záchranného systému. Zpočátku nebylo jasné, jestli řidič na místě zůstal, nebo zmizel. Policie později upřesnila, že řidič zůstal a podrobil se dechové zkoušce s pozitivním výsledkem.

"Provedená dechová zkouška pak odhalila přes 1,5 promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. To odpovídá zhruba sedmi desetistupňovým pivům.

Související obsah

​Opilého řidiče museli odvézt záchranáři do nemocnice. "Ošetřovali jsme 43letého řidiče, zraněný nebyl, i přesto jsme ho odvezli do nemocnice," informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Silnice byla kvůli vyprošťování auta na dvě hodiny uzavřená.

Policisté nehodu i nadále vyšetřují. Řidič se jim totiž zřejmě bude zpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě, že ho soud uzná vinným, může skončit na tři roky ve vězení nebo minimálně se zákazem řízení.

ada, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz