Domácí

Řidič v pražských Hlubočepech převrátil auto na střechu. Nadýchal 1,5 promile

Policie, záchranáři i hasiči ve čtvrtek večer vyjížděli k vážné nehodě v Praze 5. Řidič pravděpodobně nezvládl řízení, vyjel ze silnice a převrátil auto na střechu. Dechová zkouška ukázala, že byl pod vlivem alkoholu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na jinak velmi klidné silnici v ulici Křížová v pražských Hlubočepech. Řidič pravděpodobně nezvládl průjezd zatáčkou a se svým mercedesem skončil na střeše.

Na místo ihned vyrazily všechny složky záchranného systému. Zpočátku nebylo jasné, jestli řidič na místě zůstal, nebo zmizel. Policie později upřesnila, že řidič zůstal a podrobil se dechové zkoušce s pozitivním výsledkem.

"Provedená dechová zkouška pak odhalila přes 1,5 promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. To odpovídá zhruba sedmi desetistupňovým pivům.

Související obsah

​Opilého řidiče museli odvézt záchranáři do nemocnice. "Ošetřovali jsme 43letého řidiče, zraněný nebyl, i přesto jsme ho odvezli do nemocnice," informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Silnice byla kvůli vyprošťování auta na dvě hodiny uzavřená.

Policisté nehodu i nadále vyšetřují. Řidič se jim totiž zřejmě bude zpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě, že ho soud uzná vinným, může skončit na tři roky ve vězení nebo minimálně se zákazem řízení.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz