Zajímavosti

Bartošová by slavila 56. narozeniny. Sledujte první trailer minisérie Iveta

Začátku kariéry Ivety Bartošové v 80. letech se bude věnovat třídílná minisérie Iveta, která vznikla pod značkou Voyo Originál. Diváci ji budou moci zhlédnout od 6. května exkluzivně na Voyo. Jednu z nejslavnějších československých zpěvaček ztvární Anna Fialová a jejího tehdejšího partnera Petra Sepéšiho Vojtěch Vodochodský.

V ostatních rolích se objeví Eliška Křenková, Miroslav Hanuš, Alena Mihulová, Igor Chmela, Robert Mikluš a další. Ivetu pro Voyo produkuje Matěj Chlupáček a úspěšná castingová režisérka Maja Hamplová z Barletta Productions. Kreativními producenty za Voyo jsou Michal Reitler a Matěj Podzimek.

Bartošová, která by v pátek oslavila své 56. narozeniny, byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu a v druhé půlce 80. let se stala zjevením na domácí hudební scéně.

Třídílná minisérie scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se sestrou začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepéšim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky.

Související obsah

​Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život. "Spousta lidí vnímá Bartošovou a Sepéšiho jako Romea a Julii 80. let, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Sepéšiho byla jiná, než si veřejnost často myslí," přibližuje Samir.

Důležitou součástí série je empatie. "Přál bych podobný portrét každému, kdo se stal veřejným majetkem a na koho měli všichni, včetně mě, názor. Tahle minisérie je první, kde Ivetu Bartošovou nesoudí," shrnuje kreativní producent za Voyo Matěj Podzimek, dvojnásobný držitel Českého lva.

Související obsah

​Producent Matěj Chlupáček, který za rok 2020 získal Českého lva za nejlepší televizní seriál, dodává: "Chtěli jsme být ve shodě s těmi, kterých se příběh týká, a tak jsme nakonec celou sérii společně s režisérem Michalem, který byl hybatelem všech jednání, tvořili se souhlasem Ivetina syna Artura, sestry Ivany, maminky Svatavy, manžela Josefa, ale i dětí Ladislava Štaidla a pozůstalých po Petru Sepéšim. Byla to dlouhá a věřím, že jediná správná cesta, jak příběh Ivety odvyprávět pravdivě."

Diváci mohou první díl třídílné minisérie Iveta sledovat od 6. května exkluzivně na Voyo. Dva následující pátky bude vždy pouze na Voyo zveřejněn další díl.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz