Zajímavosti

TV Nova začíná natáčet minisérii Král Šumavy. Je to náročné, svěřil se herec

Tento týden padla první klapka nové minisérie Král Šumavy, která vzniká pod značkou Voyo Originál. Režisér David Ondříček v ní divákům přiblíží příběh Josefa Hasila, nepolapitelného převaděče ze šumavského pohraničí. Toho ztvární herec Oskar Hes a vedle něj se představí například i Vojtěch Vodochodský nebo Judit Bardós.

Minisérie Král Šumavy sleduje příběh Josefa Hasila, legendárního převaděče ze šumavského pohraničí, který pomohl překročit hranice stovkám lidí. Natáčení začalo před pár dny a členové štábu si pochvalují, že mohou pracovat v krásné přírodě. "Mě to strašně baví, já jsem se těšil, že budu v přírodě. Natáčíme v lese, co víc si přát, je to krásný," svěřil se režisér David Ondříček.

Hlavní roli nepolapitelného převaděče, kterého sama státní bezpečnost nazvala Králem Šumavy, si zahraje mladý herec Oskar Hes. "Probíhá to dobře, je to fyzicky náročný. Aktuálně točíme, že se nacházíme na Böhmově statku, to bylo jedno z těch stanovišť, kde Josef Hasil ukrýval svoje kamarády a uprchlíky, který převáděl," prozradil herec.

Související obsah

​Po jeho boku uvidí diváci například Gabrielu Heclovou, Judit Bardós nebo Vojtěcha Vodochodského. "Já hraju postavu, která se jmenuje Vyleta. Je to kluk v mým věku, je to nejbližší přítel Hasila a je to kluk s dobrým srdcem a dobrým morálem. Ze všech těch postav je asi nejvyspělejší a Hasila trochu usměrňuje," vysvětluje Vodochodský.

Minisérie bude filmovou adaptací knižního bestselleru Davida Žáka – Návrat Krále Šumavy. Ten vychází nejen ze vzpomínek Josefa Hasila, ale i ze svědectví pamětníků a dobových dokumentů. Autor knižní předlohy si v minisérii dokonce sám zahraje.

Výsledek natáčení uvidí diváci na Voyo už tento podzim.

Lucie Králová, Michal Čoudek, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz