Krimi

Prozradil se po 11 letech. Obviněný z přepadení banky žil roky na stejném místě

Ostravští kriminalisté vyřešili v těchto dnech 11 let starý případ přepadení banky. Dopadli cizince, který podle nich za přepadením peněžního ústavu v Mariánských Horách tehdy stál. Muž žil pod jinou identitou na druhé straně republiky. Po infarktu na to ale zřejmě zapomněl a v nemocnici policistům prozradil své pravé jméno.

Policisté odvedli muže, který by nejraději zapomněl na svoji minulost. Dne 10. 3. 2011 se měl podle vyšetřovatelů vydat na svoji loupežnou výpravu. "Na lístečku měl mít napsaný vzkaz, na kterém vyhrožoval, že jestli nedostane finanční hotovost, tak použije granát," uvedla k případu mluvčí policie Eva Michalíková.

Neřekl jediné slovo, přesto si měl z banky odnést 12 tisíc korun. Policisté sice brzy zjistili jeho totožnost, přesto se ho nepodařilo vypátrat dlouhých jedenáct let. Přitom žil po celou dobu na stejném místě, stovky kilometrů od Ostravy.

"Skrýval se v obci Klatovy. V restauraci, kde bydlel, pomáhal se zednickými pracemi," uvedl vedoucí vyšetřovatelů násilné kriminality Radim Bena.

Související obsah

​Muž dlouhá léta používal smyšlená jména. Jenomže v únoru se mu zhoršilo zdraví a v nemocnici vše prasklo. "Když mu lékaři zachránili život a požádali policii o ztotožnění jeho osoby, tak na otázku, jak se jmenuje, řekl své pravé jméno," dodal Bena.

Databáze ukázala, že policisté mají co do činění s pravděpodobným lupičem. Banka, kterou měl přepadnout, už na v ostravské ulici není, muž se na místo činu ale s eskortou vrátil.

"Byl podán podnět na vzetí do vazby, který soudce akceptoval," sdělila Michalíková.

Jedenáctiletý únik před trestem patří mezi nejdelší. Povedeného zedníka ovšem trumfl třeba muž, kterého soudy poslaly za mříže za podvody s automobily. Než mu na rukou zacvakla policejní želízka, trvalo to dokonce třináct let.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz