Domácí

Smrt po nečekaném manévru. Auto smetl kamion, další tragédie se stala u Mnichovic

Během úterý se staly nejméně dvě smrtelné dopravní nehody. U Vamberka na Rychnovsku vjel řidič osobního vozidla z neznámých příčin po projetí zatáčky do protisměru, kde se srazil s kamionem. Těžce zraněný skončil v nemocnici, jeho spolujezdkyně na místě zemřela. U Mnichovic nedaleko Prahy pak přišel o život řidič felicie. Srazil se s fordem, jedoucím proti němu. Tři další lidé se zranili.

Jeden mrtvý a další člověk vážně zraněný. Taková je smutná bilance dopravní nehody u Vamberka na Rychnovsku.

Kolizi podle policie způsobil zřejmě řidič osobního automobilu, který provedl jen těžko pochopitelný manévr. "K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič osobního vozidla jedoucí od Vamberka po projetí levotočivé zatáčky ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem," sdělila TN.cz policejní mluvčí Iva Kormošová.

Těžce zraněného muže přepravil vrtulník záchranářů do královéhradecké fakultní nemocnice, jeho spolujezdkyně zemřela na místě.

​Šofér kamionu vyvázl bez zranění, a ošetření lékařů tak nepotřeboval. Pod vlivem alkoholu podle vyšetřovatelů nebyl.

Proč vjel osobní automobil do protisměru, policie zatím nezjistila. Vyslechnout řidiče kvůli jeho velmi vážnému zdravotnímu stavu a následné hospitalizaci zatím nebylo možné.

Smrtelná nehoda u Mnichovic

Další smrtelná nehoda se stala po půl druhé na silnici mezi Mirošovicemi a Mnichovicemi. Jednalo se o místo poblíž odbočky na Mountfield. "Řidič Fordu C-MAX vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a došlo k čelnímu střetu se Škodou Felicie," sdělila mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Starší řidič z druhého zmiňovaného vozidla nepřežil. "Utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Spolujezdkyně utrpěla lehká zranění," dodala mluvčí. Dvoučlenná posádka fordu podle ní vyvázla s lehkými zraněními.

Podívejte se na záběry z místa nehody: 

Na silnicích se bohužel umíralo i včera. Na hlavním tahu z Plzně do Domažlic dodávka narazila do automobilu, který zastavil u krajnice kvůli technické závadě. Odstavený vůz patrně řidič dodávky přehlédl. Favorit se odrazil na svodidla a narazil do dvou stojících žen. Jedna z nich později v nemocnici zemřela.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz