Domácí

Tradiční české Vánoce v ohrožení. Velký prodejce ponožek má problémy

Tradiční české Vánoce v ohrožení. Velký prodejce ponožek má problémy
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Pestrobarevné ponožky s hravými motivy by letos Češi pod stromečkem najít nemuseli. Slovenský internetový obchod Dedoles, který působí i v tuzemsku, se totiž dostal do finančních problémů. Společnost musela u našich východních sousedů propustit 200 zaměstnanců.

Dozvuky covidové pandemie a válečný konflikt na Ukrajině tvrdě zasáhly i oblíbeného prodejce ponožek. Slovenská firma Dedoles počítala s vyšším růstem a poptávkou, prodeje jsou ale i v souvislosti s oběma krizemi nižší.

Společnost kvůli tomu musela propustit 200 zaměstnanců, upozornil slovenský deník SME. Má totiž problémy se splácením finančních závazků. "Prudký růst způsobil nevyhnutelné investice do infrastruktury, skladového vybavení a technologií, IT systémů či budování značky," vysvětlil podnik.

"Se všemi dotčenými stranami však intenzivně komunikujeme a navrhujeme řešení, protože jsme čestná firma, která usiluje o korektní vztahy. Platíme svoje závazky, ale zásoby máme tak obrovské, že nestíháme úplně všechno platit načas," doplnil.

Související obsah

Pokud by se společnosti potíže zastavit nepodařilo, mohlo by se to odrazit i na tradičních českých Vánocích. Není snad nikdo, kdo by pod stromečkem nenašel ponožky. 

Dedoles, který loni utržil přes dvě miliardy korun, má 121 zaměstnanců i v Česku. Těch se propouštění nedotklo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz