Zajímavosti

Hudebník ztratil housle za miliony. Našly se u koše v Paříži

Hudebník ztratil housle za miliony. Našly se u koše v Paříži
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Housle za 100 tisíc eur (asi 2,5 milionu korun) ztratil při loňské cestě vlakem italský houslista Enrico Tedde. V březnu se k němu ale vrátily, kolemjdoucí je totiž našel u koše v Paříži.

"To jsou ony, vůbec se nezměnily," hlesl italský houslista z Orchestru Champs-Élysées. Po několika měsících totiž v březnu znovu spatřil své housle, informoval deník Le Parisien. Ty ztratil při cestě do Paříže.

Hudební nástroj za přibližně 100 tisíc eur (asi 2,5 milionu korun) hledal muzikant od loňského listopadu. Někdo mu ho tehdy ukradl ve vlaku TGV.

Kolemjdoucí letos v březnu zahlédl housle u koše v Paříži a vzal si je domů. Tam si všiml, že je v obalu napsané hudebníkovo jméno, nástroj se tedy dostal ke svému právoplatnému majiteli.

Související obsah

Housle vyrobil v 19. století benátský loutnista Eugenio Degani. K Enricovi Teddemu se vrátily nepoškozené, byly jen trochu špinavé. Hudebník předpokládá, že pro ně zloději nemohli najít kupce. 

Nálezce houslí podle deníku odmítl peníze za to, že nástroj našel. Přijal však pozvání na další koncert orchestru v Paříži.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz