Zahraničí

Ukrajinská rodina prchala před válkou, v panice zapomněla jedno z dětí

Ukrajinská rodina prchala před válkou, v panice zapomněla jedno z dětí
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Velmi nezáviděníhodnou situaci musela tento týden řešit sedmičlenná rodina prchající před válkou na Ukrajině. Rodiče i se svými potomky usedli do vlaku z Košic do Prahy, kde zjistili, že jedno z dětí chybí. Během chaotického přesunu ho zanechali na košickém nádraží.

Na Ukrajině se válčí už několik týdnů. Zdevastovanou zemi ze strachu o život opouštějí statisíce lidí a hledají útočiště v jiných státech. První kroky je nejčastěji zavedou do sousedního Slovenska a Polska. Nádraží plní zoufalé rodiny, které se snaží dostat co nejrychleji pryč.

Situace na vytížených železničních uzlech je často nepřehledná a velmi chaotická. Své o tom ví i sedmičlenná rodina, která se rozhodla vydat z Košic do Prahy. Cestou do bezpečí přišla ve zmatku o jedno z dětí.

Související obsah

​"Rodiče utekli se svými pěti dětmi z Ukrajiny. Jejich další kroky směřovaly vlakem z Košic do Prahy. Až ve vagonu si rodiče všimli, že v chaosu ztratili jedno dítě," přiblížila dramatický příběh slovenská policie.

Nepříjemná událost má šťastný konec. V době, kdy rodiče začali svého potomka postrádat, byl už v péči dobrovolníků. Ujali se ho a s příbuznými se spojili. "Byli o všem informováni. Jsou zpět a rodina je zase spolu," dodala policie na facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz