Domácí

Tržby restaurací mohou být rekordní. Za velikonoční menu Češi platí i dvojnásobek

Restaurace a hospody se začínají vzpamatovávat z dvouleté covidové pauzy. Roste návštěvnost i tržby a v posledních dnech jsou velkým tahákem velikonoční speciality. V porovnání s loňským rokem, kdy provozovny v prvním čtvrtletí fungovaly jen přes výdejní okénko, se průměrné tržby restaurací zvýšily o 50 procent.

Nádivka, kopřivová polévka nebo beránek. To všechno jsou pokrmy, které nesmějí chybět na velikonočním menu šéfkuchařů a které teď zákazníci restaurací ve velkém vyhledávají.

Velikonoční menu připravila řada restaurací a hospod. Snaží se po dvouletém půstu znovu přilákat klientelu a prý se to daří. "Aby měli zase důvod chodit po rozvolnění, tak jsme na velikonoční menu připravili jehněčí kolínka, chřestové polévky, baby kuřátka a myslím, že lidé se začínají vracet," pochvaluje si výčepní Kozlovny U Plechandy Pavel Vaňata.

Co nabídnout mají ale i italské restaurace. "Založili jsme naše velikonoční menu na tradičních surovinách, jako je medvědí česnek, králičí hřbet, jehněčí kolínko, italská porchetta. Má to velký úspěch, je to super. Lidi to zajímá. Je to barevné a hezké," říká Filip Hanzl z Pomodoro ristorante Písek.

Související obsah

​Některá pohostinství lákají i na domácí mazance, beránky nebo vaječné likéry. "Lidé se to velmi chválí, jsou nadšení z těch nových chutí. Samozřejmě děláme rezervace, už to začíná být poměrně plné, takže uvidíme, jak dlouho to ještě vydržíme, zda dosáhneme své kapacity," popisuje Tomáš Ježek, číšník v Červeném jelenovi.

Hosté jsou ochotní si za velikonoční pokrmy připlatit. Oproti běžným hlavním jídlům vyjdou i na dvojnásobek, někde stojí i skoro 500 korun. Letošní Velikonoce by prý co do tržeb mohly být i rekordní.

"Je vidět, že apetit u Čechů nezmizel. Lidé se přestali bát, užívají si a je to tak správně, takže čekám, že se ten 20procentní nárůst oproti roku 2019 v některých lokalitách může udát," reaguje člen Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a majitel restaurace Luboš Kastner.

Restaurace ale z nejhoršího venku rozhodně nejsou. Vzpamatovávají se ze ztrát kvůli covidovým opatřením a výdělky ovlivňuje také rostoucí inflace. Prvnímu čtvrtletí roku prý výrazně pomohlo i příznivé počasí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz