Krimi

Podvodníci si přicházejí na miliony. Za pár minut zvládnou vyprázdnit bankovní účet

Kriminalistům po celé republice se hlásí desítky podvedených, kteří přišli o miliony korun. Podvodníkům se daří oběti přesvědčovat, aby jim poslaly údaje k bankovním účtům. Během několika minut z nich pak vyberou všechny peníze.

Jen v okrese Hradec Králové kriminalisté přijímají i pět trestních oznámení denně. Schéma podvodu je přitom vždy stejné. Podvodníci reagují na různé zboží nabízené na internetových bazarech. Nejdřív projeví zájem a pak pošlou odkaz na urychlený převod peněz.

Jakmile oběť vyplní a odešle veškeré informace k bankovnímu účtu včetně CVV kódu, ztrácí kontrolu nad všemi svými penězi. Podvodníci během několika minut vytvoří duplicitní přístup k těmto účtům a zkontaktují dopředu vybrané bílé koně, kteří už čekají na pokyn u bankomatů. Z účtů vyberou všechny peníze a okamžitě je vkládají do automatů na bitcoiny.

Související obsah

​QR kódy z bitcoinové peněženky pak přepošlou podvodníkům. Bílí koně z ukradené částky dostanou 5 procent. Většinou ani netuší, že se dopouštějí trestného činu. "Vybírají si je mezi cizinci, kteří hledají práci u nás. Nemusí to být vždy jen uprchlíci, ale i ti, kteří tu žijí delší dobu," řekl královehradecký kriminalista Aleš Jahelka.

Podvodníkům přitom hrozí až osm let vězení. Peníze se bohužel v naprosté většině už nepodaří obětem vrátit.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz