Zahraničí

Další tvrdá rána pro Terezu H.! Soud jí znovu zatrhl návrat domů z Pákistánu

Další tvrdá rána pro Terezu H.! Soud jí znovu zatrhl návrat domů z Pákistánu
Tereza H. Zdroj: Profimedia

I když to vypadalo, že se Tereza H. už brzy vrátí po více než čtyřech letech z Pákistánu domů, situace se znovu zkomplikovala. Proti rozsudku se znovu odvolali tamní celníci. Vrchní soud tak 25leté rodačce z Uherského Hradiště prozatím zakázal vycestovat ze země do zahraničí.

Minulý týden nejvyšší soud rozhodl o tom, že celníci už Terezu déle nemohou zadržovat v zemi. Situace se však znovu zkomplikovala, jak upozornil web Expres.cz. Nyní se totiž do případu vložil samotný vrchní soud, který Hlůškové prozatím zakázal ze země vycestovat. Další jednání je odloženo na středu.

"Vrchní soud zakázal Tereze cestovat do České republiky. Celníci totiž podali odvolání s tím, že je obviněná a že pokud jednou ze země vycestuje, už se nevrátí," řekl pro Expres.cz pákistánský zpravodaj.

Související obsah

Ministerstvo zahraničí však k případů odmítá uvést jakékoliv informace. "Na přání rodiny se k případu nebudeme nijak vyjadřovat," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Kdy se Češka vrátí do rodné země, zatím není jasné. Podle pákistánské televize Ary News přitom měla mít zarezervovanou letenku na 23. dubna.

Tereza H. byla na letišti v Láhauru zadržena na začátku roku 2018. V jejím kufru tehdy nalezli devět kilogramů heroinu, za což stanula před soudem. Ten ji v březnu roku 2019 poslal na osm let a osm měsíců do vězení.

Zvrat přišel v listopadu loňského roku, kdy odvolací soud mladou Češku osvobodil a zprostil obžaloby. Musela si však počkat na zhotovení rozsudku. Podle Blesku se ho dočkala minulé pondělí.

Tereza přitom vězení opustila na konci loňského listopadu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz