Domácí

Manévry na Ruzyni. Anonym nahlásil bombu v letadle z Varšavy

Na palubě letu mířícího z Varšavy do Prahy byla anonymně nahlášena bomba. Letadlo přistálo krátce po 12. hodině na pražském Letišti Václava Havla. Z dráhy zamířilo na odstavnou plochu, kde vystoupili cestující. Letoun prohledávají pyrotechnici.

Anonymně nahlášená bomba na palubě letadla mířícího z Varšavy do Prahy se nenašla, jednalo se tedy o falešný poplach. "Po pyrotechnické prohlídce nebyl v letadle nalezený žádný nebezpečný předmět. V 15:02 byla všechna opatření ze strany policie ukončena. Probíhá příprava na odlet letadla," uvedlo Letiště Václava Havla na svém twitterovém účtu. 

Bombu v letadle polského národního dopravce LOT ohlásil anonym přes kontaktní formulář na stránkách pražského letiště. "Oznámení jsme okamžitě předali všem bezpečnostním i provozním složkám. Letadlo bezpečně přistálo ve 12:03," uvedlo letiště na twitteru.

Letadlo z ranveje nezamířilo k terminálu, ale na pojížděcí dráhu a zastavilo mezi starým a novým letištěm. Po chvíli mohli vystoupit cestující, které do terminálu odvezly autobusy.

"Na místě s evakuací cestujících pomáhali letištní hasiči. Letadlo nyní kontrolují pyrotechnici. Provoz letiště bez omezení. Cestující jsou odváženi do terminálu," uvedlo letiště ve tři čtvrtě na jednu odpoledne.

Související obsah

​Policie upřesnila, že na palubě letadla provádějí pyrotechnici prohlídku celého letounu a všech zavazadel. "Cestujících se opatření nijak nedotýká, žádné nebezpečí nikomu nehrozí," doplnila policie. Zda se na palubě letadla opravdu nacházela bomba, zatím není známo. 

Letadlo s nahlášenou bombou na palubě:

Nahlášená bomba na letadle z Varšavy | Zdroj: AKTU

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz