Domácí

Trápí vás v záchodě vodní kámen? TRIK, jak se ho zbavit rychle a levně!

Trápí vás v záchodě vodní kámen? TRIK, jak se ho zbavit rychle a levně!
Úklid toalety | Zdroj: profimedia.cz

Na sociální síti Reddit vznikla neobvyklá skupina, její členové spolu sdílí nejlepší úklidové návody a triky. Podělili se i o tip, jak se zbavit vodního kamene v záchodě. Jejich geniální způsob zabere pár minut a nic nestojí. Všechno, co je třeba, máte doma.

Přichází období jarního úklidu, do něhož se obvykle nikomu nechce. A zvlášť ne do čištění toalety, na které se usazuje záludný vodní kámen. Nejen, že vypadá dost odpudivě, také nepříjemně zapáchá a ničí vaše vodovodní potrubí. Lidé se podělili, jak proti němu účinně bojovat.

Téměř 187 tisíc uživatelů tvoří skupinu Tipy na čištění a společně přišli na způsob, jak se zbavit vodního kamene rychle a téměř zdarma. Odstraní ho pomocí věcí, které má každý doma, a když ne, stačí vyrazit do nejbližšího supermarketu. Tajemství spočívá v tom –⁠ použít něco kyselého.

Související obsah

"Začněte s bílým octem, ale hnědý funguje stejně tak dobře. Dejte ho do rozprašovače, nastříkejte ho na vodní kámen a počkejte pár minut. Až potom se snažte záchod vydrhnout. Postup několikrát opakujte," napsal do skupiny na sociální síti Reddit jeden z uživatelů. Jiní diskutující polemizovali nad užitím pemzy, Coca-Coly nebo chemických čističů.

V dalších komentářích zazněla poněkud kontroverzní rada. "Já jsem vodní kámen doslova natíral octem na štětci a fungovalo to. Bílý ocet seženete ve většině supermarketů," svěřil se člen skupiny se svým neobvyklým způsobem úklidu, napsaly topky.sk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz