Zahraničí

Prezidentské volby ve Francii: Macron má v Paříži silnou pozici

V neděli se ve Francii rozhodne, kdo povede zemi dalších pět let, zda nynější prezident Emmanuel Macron, nebo předsedkyně krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Štáb TV Nova je na místě a zjišťoval mezi Pařížany, na čí stranu se postaví.

Před druhým kolem francouzských prezidentských voleb vyrazil do Paříže štáb TV Nova. Reportérka Martina Nášelová zjišťovala nálady mezi Francouzi před nedělní volbou.

"Překvapilo mě, jak Pařížané, se kterými jsem hovořila, mají jasno. Budou volit Emmanuela Macrona. Voliči Emmanuela Macrona jsou rozdělení na dva tábory. Jedni ho budou volit z přesvědčení, druzí ho budou volit proto, že je to menší zlo, aby zkrátka ve Francii nezvítězila krajní pravice v podání Macronovy soupeřky Marine Le Penové," okomentovala Nášelová.

Související obsah

​Ohledně volebních preferencí zpovídala rodilého Pařížana Clémenta, který hovoří výborně česky. "Mám jasno, budu volit Emmanuela Macrona. Budu ho volit ne proto, že by to bylo menší zlo, ale s nadšením. Sice to nadšení bude asi mírnější než poprvé, kdy jsem ho volil před pěti lety, ale bude to jednoznačně a bez jakéhokoliv váhání," prohlásil.

Pokud Macron zvítězí, bude mít podle Clémenta mnoho úkolů. "Hlavním úkolem pro něj ale bude zcela určitě udělat vše pro to, aby se ten francouzský národ znovu sjednotil," míní Clément. Jak dopadne druhé kolo francouzských prezidentských voleb vás budeme informovat na TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz