Zahraničí

Zemětřesení v Bosně zasáhlo oblíbené turistické destinace. Jeden člověk zemřel

Bosnu a Hercegovinu zasáhlo v noci na sobotu zemětřesení o síle 5,7 stupně. Při katastrofě zahynul jeden člověk a další dva byli zraněni. Stovky lidí zůstaly bez domova. Zemětřesení udeřilo poblíž města Mostar, které je jedním z hlavních turistických destinací Bosny.

Na Balkáně zasáhlo středně silné zemětřesení Bosnu a Hercegovinu. Udeřilo v pátek v 23:07 silou 5,7 stupně Richterovy škály, uvedlo podle agentury AP Evropské středomořské seismologické centrum (EMSC). Nejsilněji jej pocítili obyvatelé oblasti 42 kilometrů jihovýchodně od města Mostar, proslaveného svým historickým mostem.

Při zemětřesení zahynula 28letá žena, jejíž dům zasáhla skála ulomená zemětřesením. Skála zranila i její rodiče, kteří se v domě nacházeli s ní. Tragédie se odehrála ve městě Stolac poblíž Mostaru. Stovky lidí při zemětřesení ztratily své domovy.

Související obsah

Epicentrum se podle EMSC nacházelo 5 kilometrů hluboko pod Bosnou. Bosna a Hercegovina nebyla jediným státem, který zemětřesení pocítil. Sousední Chorvatsko, Srbsko a Černá Hora rovněž hlásily otřesy země. Jedním z měst, které zemětřesení částečně zasáhlo, byl i chorvatský Dubrovník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz