Krimi

Velká drobáková krádež! Ze sejfu mělo zmizet půl tuny mincí

Nárůst kriminality potvrzuje i velká mincová loupež v České Lípě. Zmizelo tam skoro půl tuny drobných ze sejfu přepravní společnosti v hodnotě dva miliony korun. Byl to výdělek za jízdné v autobusech. Následně se zjistilo, že peníze měla krást partnerka jednoho ze zaměstnanců. Natočila ji kamera a případ už vyšetřuje policie.

Žena si měla pro peníze chodit v noci, když v budově nikdo nebyl. Znala přístupový kód a postupně prý vybírala větší a větší částky. "Nejprve v malém množství, postupně to ale narůstalo," uvedla ředitelka přepravní společnosti Vladimíra Vyhnisová.

S jídlem rostla chuť. Když už začaly peníze mizet i ze zapečetěných balíčků připravených na odvoz do banky, bylo všem jasné, že tady něco nehraje. "Proto jsme se rozhodli nainstalovat sofistikovaný kamerový systém s nočním viděním, který dlouhodobě monitoroval podezřelou činnost," vysvětlila Vyhnisová.

Související obsah

Mince z trezoru mizely postupně a přibližně půl roku. Během několika dnů stihla podezřelá žena vybrat i 200 tisíc. Za půl roku si z kanceláře měla odnést okolo dvou milionů. To je skoro půl tuny mincí. Jeden takový sáček plný dvacetikorun v celkové hodnotě 10 tisíc váží přibližně tři kila. A půl tuny je zhruba 167 takových sáčků.

Policie zjišťuje, jak se žena dostala ke kódu trezoru a jestli měla komplice. Ve firmě totiž pracuje i její partner. Zjišťuje se pochopitelně i to, za co měla peníze utrácet.

"Mohu vám potvrdit, že jsme už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání zločinu krádeže," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Firmě peníze pochopitelně chybí a pokud by je zloděj vrátil, je prý ochotna přimluvit se u soudu za nižší trest.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz