Zahraničí

Záchranáři v Japonsku pátrají po ztracené lodi. Na palubě bylo 26 lidí

Japonští záchranáři od soboty pátrají po turistech z lodi, která zmizela u pobřeží Japonska. Na lodi Kazu 1 se v tu chvíli nacházelo 26 lidí, z toho dva členové posádky a dvě děti. Po ztracených turistech pátrá několik člunů, letadla i vrtulník. Pobřežní stráži se již podařilo najít deset turistů, bohužel však již byli všichni mrtví.

Pobřežní stráži v Japonsku volala v sobotu okolo 13:15 turistická loď Kazu 1 se žádostí o pomoc. Loď nabírala vodu a potápěla se. Poslední hlášení přišlo okolo třetí hodiny odpoledne, kdy posádka hlásila, že se loď naklání až o 30 stupňů. Potom se kontakt přerušil.

Turistická loď se ztratila na vyhlídkové trase okolo poloostrova Širetoko, který je součástí nejsevernějšího japonského hlavního ostrova Hokkaidó. Na palubě se kromě dvou členů posádky nacházelo také 24 turistů, mezi nimiž byly dvě děti.

Související obsah

Japonská pobřežní stráž k záchraně cestujících nasadila šest záchranných člunů, čtyři letadla i pátrací vrtulník. Do záchranné operace se zapojilo také japonské letectvo. Podařilo se jim nalézt deset mrtvých pasažérů z lodi. Podle agentury AP je příčinou smrti podchlazení v ledovém moři. Pátrání po dalších turistech i členech posádky pokračuje.

V oblasti, kde se loď ztratila, bylo hlášené špatné počasí. Rybářské lodě se v sobotu v poledne musely vrátit do přístavů kvůli vysokým vlnám a silnému větru. Ztracená loď byla jediným turistickým plavidlem v oblasti, které v sobotu navzdory předpovědím vyrazilo na moře, tvrdí Kyodo News.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz