Domácí

Na Vsetínsku vybuchl dům. Policie případ vyšetřuje jako násilný trestný čin

Ve vsi Loučka na Vsetínsku vybuchl v neděli ráno rodinný dům. Na místě stále zasahují hasiči i policisté. Při explozi se zranil jeden člověk. Policie případ řeší jako násilný trestný čin.

Záchranáři vyjeli v neděli ráno k výbuchu ve vesnici Loučka na Vsetínsku. Explodoval tam rodinný dům. Při explozi se zranil 31letý muž. Na místě stále zasahují jednotky integrovaného záchranného systému (IZS). Záchranáři zraněného přepravili do nemocnice. "Dotyčný byl v ohrožení života, při příjezdu naší posádky byl v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny," sdělil mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Policie teď pátrá po příčině exploze. "Na místě jsou kriminalisté v doprovodu psovoda specializovaného na hledání osob pod sutinami. Událost prověřujeme, ale zatím nemůžeme poskytnout bližší informace," uvedla mluvčí kroměřížských policistů Barbora Balášová. Policisté nyní čekají na zajištění statiky trosek domu hasiči, aby mohli vstoupit dovnitř.

Související obsah

Na místo exploze dorazili také hasiči s těžkou technikou určenou ke stabilizaci trosek domu. Ze Zlínského kraje přijelo osm jednotek. "Dorazila také jedna jednotka z Moravskoslezského kraje z Hlučína, specializovaná na vyhledávání a záchranu lidí v obydlených oblastech," sdělil mluvčí hasičů Zlínského kraje Roman Žemlička.

Záchranáři nemohli vyloučit, že pod troskami může být někdo další. Místní ještě v sobotu viděli ženu a tři malé děti. Všichni žili ve výbuchem poničeném domě.

Policisté ještě před polednem okolí domu uzavřeli a případ řeší jako násilný trestný čin. Otázkou zůstává, co tak mohutnou explozi způsobilo. Pomoct by policistům mohl pes vycvičený na vyhledávání akcelerantů hoření.

Výbuch domu na Vsetínsku Zdroj: Policie ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz