Domácí

Tragická nehoda: Mladá spolujezdkyně nepřežila náraz do stromu

Jen od začátku letošního roku už na našich silnicích zemřelo nejméně 132 lidí a stovky dalších se zranily. Škody přesáhly jednu a půl miliardy korun. A bohužel tato statistika se v pondělí ještě rozšířila. Při dopravní nehodě nedaleko Letohradu zemřela mladá žena.

Dvě minuty po půl osmé ráno se na dispečinku záchranářů rozezněl telefon s naléhavou prosbou o pomoc. U Dolní Dobrouče na Orlickoústecku havarovala řidička osobního auta, sjela z mokré silnice a narazila do stromu.

"Kolegové na místě provedli s řidičkou dechovou zkoušku na alkohol a a byla s negativním výsledkem," informovala policejní mluvčí Dita Holečková. Mluvčí záchranářů Aleš Malý uvedl, že žena utrpěla středně těžká zranění a byla převezena do nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Související obsah

​Pro mladou spolujezdkyni byl ale náraz do stromu fatální. Stala se tak letos nejméně 132 obětí dopravních nehod. Všechny sledované údaje se oproti loňsku razantně navýšily. Příčina je podle policistů jasná, vloni totiž v prvním čtvrtletí platil nouzový stav a tím pádem byl i na silnicích menší provoz.

Nárůst počtu usmrcených osob je více než 15procentní. Škody při nehodách jsou vyšší o 172 milionů korun. "Například u těžce zraněných osob je nárůst více než 28 procent," sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Další dopravní nehody

Další nehodu, i když už ne tragickou, vyšetřovali v pondělí policisté například u Nového Města nad Metují. Polský řidič kamionu sjel ze zatím nezjištěných příčin v kopci z Vrchovin na Nové město nad Metují mimo vozovku a tam se i s kamionem převrátil.

Řidiče museli hasiči vyprostit a zároveň se snažili zabránit ekologické havárii přečerpáním unikající nafty. "Z poškozených nádrží uniklo několik desítek litrů nafty, vše jsme nahlásili na inspekci životního prostředí," informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Související obsah

​Hromadná nehoda se pak stala dopoledne u Českých Budějovic. Jedno auto dostalo v kaluži smyk, narazilo do svodidel a odlétající plasty vylekaly dva protijedoucí řidiče. "Zastavili u krajnice, kde je zboku odřel projíždějící kamion, řidič ale nezastavil a ujel," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vůbec nejtragičtějším dnem byl letos 14. leden, kdy zemřelo na silnicích šest lidí. Po nárazu do stromu U Staňkovského rybníka na Třeboňsku zase 5. dubna zemřeli tři muži.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz