Domácí

ČOI kontrolovala bezdrátová sluchátka. U více než poloviny zjistila nedostatky

ČOI kontrolovala bezdrátová sluchátka. U více než poloviny zjistila nedostatky
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni provedla kontrolu bezdrátových sluchátek –⁠ prověřila 25 výrobků a u 15 z nich našla nedostatky ve značení a průvodní dokumentaci. Cílem kontroly bylo ověřit, jestli sluchátka dodávaná na český trh splňují technické požadavky příslušných právních předpisů.

Česká obchodní inspekce provedla 25 kontrol u 23 distributorů a dvou výrobců bezdrátových sluchátek. "Jednalo se o typy true wireless sluchátka, bluetooth sluchátka a radiofrekvenční sluchátka," uvedla inspekce na svém webu.

U výrobků kontrolovala značení, průvodní dokumentaci (návody k používání, bezpečnostní pokyny k používání výrobku, EU prohlášení o shodě), podklady pro ověření shody, označení CE a technickou dokumentaci.

Související obsah

​Inspektoři při kontrole zjistili nedostatky u 15 výrobků, u některých jich bylo více současně. 

"Podle jednotlivých nařízení se jedná o formální závady. Výrobky tedy nebyly testovány a nebyla zjištěna neshoda technického charakteru. Trpí pouze nedostatky ve značení a průvodní dokumentaci. Jedná se především o nepřiložení EU prohlášení o shodě nebo o jeho zjednodušené verze s odkazem na plnou verzi umístěnou na internetu, absenci návodů k použití nebo absenci jejich české mutace, absenci povinného značení a informací o výrobci včetně jeho kontaktní adresy pro doručování," upřesnil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Mluvčí redakci TN.cz poskytl seznam 12 výrobků, u nichž se zjistily nedostatky, u dalších tří ještě nebylo pravomocně rozhodnuto. Jedná se o tato sluchátka: Bezdrátová sluchátka MELICONI HP EASY DIGITAL, bezdrátová sluchátka DENVER TWE-53MK2, bezdrátová sluchátka přes uši SENCOR SEP 710 BT BK, bezdrátová sluchátka GoGen HBTM 41 BR, bluetooth sluchátka zn. Aligátor a model: E23, Mi True Wireless Earphones 2 Basic.

Související obsah

​Dále o: Bluetooth sluchátka Aligator model: E23, sluchátka White Lamax Trims1 Bluetooth 5.0, bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 2021 (bílá), bezdrátová bluetooth sluchátka EVEREST JB950, bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Podsie 2021 black a o bezdrátová bluetooth sluchátka KU-LANG KL20, ItemNo.:4120079.

Inspektoři za porušení příslušných právních předpisů uložili pokuty. "Dnes platí, že právní moci nabylo již 11 pokut v celkové výši 122 500 korun," dodal v pátek mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz