Domácí

Volný vstup pro ukrajinské uprchlíky do pražské zoo končí. Budou platit běžné ceny

Volný vstup pro ukrajinské uprchlíky do pražské zoo končí. Budou platit běžné ceny
Zoo Praha | Zdroj: TN LIVE

Zoo Praha svou speciální nabídku vstupného pro ukrajinské ženy a jejich děti za symbolickou jednu korunu ruší. Od neděle 1. května bude pro všechny platit běžné vstupné. Tlumočené programy pro ukrajinské rodiny budou pokračovat i nadále.

Pražská zoologická zahrada na svém facebookovém profilu zveřejnila informaci o změně vstupného pro ukrajinské uprchlíky. "Ještě do soboty 30. dubna mohou ukrajinské ženy a děti navštívit Zoo Praha za symbolickou 1 korunu," píše se v příspěvku.

Od neděle 1. května ale už budou pro všechny návštěvníky platit běžné ceny vstupného. Dospělí za jednu vstupenku zaplatí 250 korun, děti do 15 let 200 korun a důchodci 150 korun. V květnu se návštěvníci zoo mohou těšit na májové prohlídky.

Související obsah

Ženy a děti, které uprchly z Ukrajiny, mohly zahradu navštívit za symbolickou jednu korunu od 28. února. U vstupu se musely prokázat ukrajinským cestovním pasem s vízem strpění, které vydalo české ministerstvo vnitra nebo Policie ČR nejdříve 23. února 2022. Bez těchto požadavků nebylo možné vstup zdarma získat. 

Tlumočené programy pro ukrajinské rodiny pokračují i nadále. Začátek je vždy v 10, 11 a 13 hodin, a to 5., 9., 19. a 23. května.

Z Ukrajiny proudí do Evropy stále další a další uprchlíci. Mnohdy se jedná o samotné děti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz